Mnohí z Vás sa učia tento jazyk už od základnej školy. V istom štádiu učenia však zistíte, že Vás to už nebaví, že už nemáte čo objaviť, alebo dokonca, že nie ste absolútne schopní sa tento nezrozumiteľný jazyk naučiť, ani ho vôbec pochopiť.

Chyba je v tom, že ste nestretli nikoho, kto by Vám ukázal, že angličtina je vo svojej podstate veľmi jednoduchá. Učitelia akoby mali tendenciu zameriavať sa na detaily, učiť veci oddelene od reality a nevšímať si to podstatné. A tým podstatným je systém jazyka, ktorý je v angličtine veľmi jasný. Ak Vám učiteľ na každej hodine hovorí, že sa niečo musíte naučiť, pretože to je výnimka a nedá sa to vysvetliť, nemá pravdu. Takmer všetko má v jazyku svoje opodstatnenie a keď tieto dôležité princípy pochopíte, začnú sa ukazovať výsledky, dokonca možno príde aj radosť z pokroku.

Angličtina je svetovým fenoménom, jazykom, ktorým sa dohovoríte všade. Samozrejme, že to má svoje historické a ekonomické pozadie. Nemenej dôležitý je však aj fakt, že naučiť sa ju, je v porovnaní s inými jazykmi oveľa ľahšie. Stačí len objaviť jej tajomstvo.