Novinky a články

GLOBE získala prvé miesto v ankete "NAJ JAZYKOVÁ ŠKOLA" Žilinského samosprávneho kraja za rok 2019. Celkovo sa nám podarilo toto ocenenie získať už po štvrtýkrát. Jazykové školy hodnotí odborná porota a hlasovanie verejnosti. Ďakujeme všetkým, ktorí nám poslali svoj hlas...

Pomôžte nám svojim hlasom získať titul NAJ JAZYKOVÁ ŠKOLA SLOVENSKA, budete zaradení do žrebovania o jazykový kurz zdrama !!! Hlasovať môžete na www.jazykovevzdelavanie.sk

Pri učení jazyka často narážame na jeden veľký problém, zrádza nás pamäť.

Vetu:“ Ale ja nemám talent a som úplné drevo“ som počula za takmer pätnásť rokov, čo učím, už veľmi veľa krát.

Máte priateľov, ktorí žijú v anglicky hovoriacej krajine a ich drobec veselo bľaboce po slovensky a automaticky prepína do angličtiny bez toho, aby tomu vôbec venoval pozornosť?

Toto je klasická veta zaneprázdneného manažéra, ktorý potrebuje cudzí jazyk v práci, naháňa ho tisíc okolností, chce vedieť viesť poradu v angličtine hneď zajtra, ale nemá ani minútu čas, aby sa jej venoval.

Často sa pri svojej práci stretávam s názorom, že cudzí jazyk sa dá dobre zvládnuť naozaj iba dlhým pobytom v zahraničí. Akoby si ľudia mysleli, že keď budú v krajine, v ktorej sa jazykom hovorí, naučia sa ho nejako mimochodom, sami od seba a zrazu sa zobudia a budú ho ovládať.

Asi to bude historický pozostatok našej národnej neslobody, možno črta nášho národného charakteru, že máme tendenciu podceňovať všetko slovenské, asi okrem halušiek, a s obdivom vzhliadať k všetkému cudziemu bez ohľadu na to, či je to kvalitné alebo nie.