verejnost-jazykove-kurzy 01

 

 

Pracovné dni od 08.00 do 17.00

 

0948 846 664

 

0904 510 964

 

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Kontaktný formulár

 

Zahlasujte za nás v súťaži o Naj Jazykovú školu Slovenska na www.jazykovevzdelavanie.sk a získajte kurz podľa Vášho výberu zdarma.

sutaz naj jazykova skola

Kurzy angličtiny pre maturantov

Všeobecná charakteristika

 

študenti 3 a 4 ročníka gymnázia, obchodnej akadémie, hotelových služieb...
počet detí v skupine: 6 - 10
intenzita: 2x 2 hodiny v týždni (spolu 150 hodín/šk. rok)
1x3 hodiny v týždni (spolu 120 hodín/šk. rok)
cena: 1.8 Eur/hod.
čas výučby: 14.45 – 16.15, 16.15 – 17.45, 14.45 - 17.00
obsah kurzu: všetky jazykové zručnosti – gramatika, slovná zásoba, počúvanie s porozumením, práca s textami, písanie, komunikácia v angličtine, aktuálne maturitné témy
používané materiály:
FCE Complete, Gold FCE, FCE Expert, FCE Plus

 

Prečo sa pripravovať na maturitu v Globe?
V Globe presne vieme, čo budete na maturite potrebovať, a preto sme správnou voľbou. Povinná maturita B1 a B2 je veľmi náročná pre študentov, ktorí neabsolvujú žiadne doplnkové štúdium. Je bohužiaľ realitou, že ani počet hodín angličtiny v škole ani úroveň vyučovania v žiadnom prípade nie sú kompatibilné s požiadavkami tvorcov testov, ktoré sú často až nepochopiteľne ťažké. Naši študenti (zväčša gymnazisti) zvládajú externú maturitu na vyššej úrovni B2 s prehľadom a s priemernou úspešnosťou 80%. Tí, ktorí stihnú urobiť medzinárodný certifikát, maturitu robiť nemusia, to však platí iba do roku 2015.

 

Čo program pre maturanta obsahuje?
Študijný program pre maturanta pokrýva všetky jazykové kompetencie. Zväčša je potrebné doplniť a zopakovať znalosti gramatiky a lexiky, ktoré sú len veľmi povrchné, aby bol študent schopný sa dobre orientovať v každej problematike a v každom, aj náročnejšom cvičení. Gramatika spolu s lexikou sa učí pomocou materiálov a učebníc používaných k príprave na FCE(First Certificate of English – úroveň B2). Každý blok obsahuje prácu s textom, počúvanie, dopĺňanie informácií a podobne. Ukážku toho, čo musí maturant vedieť nájdete na hlavnej stránke v osobitnej sekcii Maturita

 

Ako motivujeme maturanta?
Mohlo by sa zdať, že maturant by mal byť motivovaný samotnou maturitou. To však v reálni neplatí. Pri množstve iných predmetov sa stáva, že na angličtinu čas nezostáva. Preto sa usilujeme počas hodín pracovať maximálne efektívne a naučiť žiakov čo najviac u nás v Globe. Efekt je vynikajúci a po desiatich rokoch fungovania Globe sa dá povedať, že jazyková príprava stredoškolákov je našou ukážkovou činnosťou, na ktorú sme naozaj pyšní. Svedčí o tom množstvo žiakov, ktorí úspešne absolvovali medzinárodné skúšky, využívajú angličtinu pri štúdiu aj v práci v zahraničí.

 

Aká je frekvencia hodín?
Maturanti majú hodiny vo frekvencii 1x 135 min. týždenne, ale nie je to pravidlom. Riadime sa požiadavkami študentov a často máme aj skupiny, ktoré našu školu navštevujú 2x v týždni.