verejnost-jazykove-kurzy 01

 

 

Pracovné dni od 08.00 do 17.00

 

0948 846 664

 

0904 510 964

 

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Kontaktný formulár

 

Zahlasujte za nás v súťaži o Naj Jazykovú školu Slovenska na www.jazykovevzdelavanie.sk a získajte kurz podľa Vášho výberu zdarma.

sutaz naj jazykova skola

Kurzy angličtiny pre stredoškolákov

Všeobecná charakteristika

 

študenti od 15 do 18 rokov
počet detí v skupine: 6 - 10
intenzita:

2x 2 hodiny v týždni (spolu 150 hodín/šk. rok)

1x 3 hodiny v týždni (spolu 120 hodín/šk.rok)

cena: 1.8 Eur/hod.
čas výučby: 14.15 – 15.45 alebo 15.45 – 17.15
obsah kurzu: všetky jazykové zručnosti – gramatika, slovná zásoba, počúvanie s porozumením, práca s textami, písanie, komunikácia v angličtine, príprava na First Certificate in English(úroveň B2)
používané materiály:
FCE Complete, Gold FCE, FCE Expert

 

 

Prečo začať chodiť do Globe?
Každý stredoškolák by si mal uvedomiť, že je najvyšší čas začať systematicky a cieľavedome rozvíjať jazykové znalosti. Reálna situácia je taká, že stredná škola neposkytuje študentovi dostatočné možnosti na to, aby mohol urobiť výraznejší pokrok. Príčinou býva nesprávne zaradenie žiaka do skupiny, veľké skupiny, absencia komunikácie v jazyku a bohužiaľ aj nekvalitné personálne zabezpečenie a nedostatok kvalitných učiteľov jazykov.

 

Čo program pre stredoškoláka obsahuje?
Študijný program pokrýva všetky jazykové kompetencie. Každý blok je vyvážený a obsahuje vysvetlenie konkrétnej gramatiky, jej použitie v situačnom kontexte, prácu so slovnou zásobou a jej okamžité využívanie v komunikácii, počúvanie autentických nahrávok, diskusie a neustále využívanie novonadobudnutých výrazov v komunikácii s lektorom. Slovná zásoba, využívanie synoným, tvorba slov atd. je vždy najväčším problémom, a preto sa týmto oblastiam venujeme veľmi dôkladne.

 

Aké materiály používame?
Pre stredoškolákov využívame učebnice, ktoré sú koncipované presne tak, aby boli žiaci pripravení úspešne zvládnuť skúšky a získať medzinárodný certifikát, vysvedčenie o štátnej skúške alebo urobiť maturitu. Učebnice sú vždy na úrovni B1 alebo B2 aj napriek tomu, že žiaci týmto úrovniam ešte nezodpovedajú. Učebnice dopĺňame vyhovujúcimi materiálmi a tempo citlivo prispôsobujeme aktuálnym vedomostiam a potrebám žiakov.

 

Ako motivujeme stredoškoláka?
Naši žiaci majú už po niekoľkých týždňoch viditeľný pokrok vo vedomostiach a sami časom nadobudnú presvedčenie, že sa môžu zlepšovať. Okrem toho im pripravujeme na každý vyučovací blok krátke testy slovnej zásoby a gramatiky, aby dochádzalo k neustálemu opakovaniu štruktúr a novonadobudnutej slovnej zásoby. Samozrejmosťou je uvoľnená, ale stále pracovná atmosféra, ktorá nám prácu značne uľahčuje.

 

Po akom čase je možné úspešne urobiť medzinárodný certifikát?
Certifikát na úrovni B2, ktorý je ekvivalentom maturity, sú naši žiaci schopní úspešne urobiť po dvoch rokoch štúdia u nás. To však iba za predpokladu, že naozaj pracujú tak, ako od nich požadujeme. Po štyroch rokoch štúdia by mali byť úspešní aj tí, pre ktorých štúdium doma neexistuje.

 

Aká je frekvencia hodín?
Stredoškoláci majú na výber medzi dvomi formami. Môžu si vybrať 1 x 135 minút týždenne alebo 2x 90 min. týždenne. Forma 2x 90 min je efektívnejšia a motivujúcejšia z hľadiska rýchlosti pokroku, ale výber formy štúdia zo strany žiaka vždy rešpektujeme.