verejnost-jazykove-kurzy 01

 

 

Pracovné dni od 08.00 do 17.00

 

0948 846 664

 

0904 510 964

 

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Kontaktný formulár

 

Zahlasujte za nás v súťaži o Naj Jazykovú školu Slovenska na www.jazykovevzdelavanie.sk a získajte kurz podľa Vášho výberu zdarma.

sutaz naj jazykova skola

Mechanizmus fungovania pamäti

Mechanizmus fungovania našej pamäti.

Pri učení jazyka často narážame na jeden veľký problém, zrádza nás pamäť. Máme pocit, že všetko, čo sme sa chceli na hodinu alebo z hodiny naučiť, máme v hlave a keď príde čas, aby sme to použili ani za nič na svete si na to nevieme spomenúť. Ako na to aby sa to nestávalo?

Čítať ďalej...

Ako sa učiť jazyk bez talentu

 

Ako sa učiť jazyky bez talentu?

Vetu:“ Ale ja nemám talent a som úplné drevo“ som počula za takmer pätnásť rokov, čo učím, už veľmi veľa krát. Rovnako dlhý čas ľudí presviedčam o tom, že výsledok sa dá dosiahnuť aj bez talentu.

Čítať ďalej...

Škôlkari a platená angličtina...áno či nie?

Máte priateľov, ktorí žijú v anglicky hovoriacej krajine a ich drobec veselo bľaboce po slovensky a automaticky prepína do angličtiny bez toho, aby tomu vôbec venoval pozornosť?

Čítať ďalej...

Nebudem sa učiť gramatiku, chcem komunikovať!!!

Toto je klasická veta zaneprázdneného manažéra, ktorý potrebuje cudzí jazyk v práci, naháňa ho tisíc okolností, chce vedieť viesť poradu v angličtine hneď zajtra, ale nemá ani minútu čas, aby sa jej venoval.

Čítať ďalej...

Mýtus o štúdiu jazyka v zahraničí.

Často sa pri svojej práci stretávam s názorom, že cudzí jazyk sa dá dobre zvládnuť naozaj iba dlhým pobytom v zahraničí. Akoby si ľudia mysleli, že keď budú v krajine, v ktorej sa jazykom hovorí, naučia sa ho nejako mimochodom, sami od seba a zrazu sa zobudia a budú ho ovládať. Rovnako často vnímam aj udivené reakcie ľudí, ktorí len ťažko uveria, že za znalosťou jazyka môžu byť ukryté roky štúdia, praxe, kontaktu s angličtinou na Slovensku, ale žiaden pobyt v zahraničí. A najväčším prekvapením bývajú stretnutia s tými, ktorí sa vrátia po rokoch z Anglicka a prídu si urobiť akože formalitu vo forme štátnych skúšok, pretože majú angličtinu v malíčku. No a pri prvom testovaní zistia, že angličtina ovláda ich a nie oni ju.

Čítať ďalej...

Mačka vo vreci...

Asi to bude historický pozostatok našej národnej neslobody, možno črta nášho národného charakteru, že máme tendenciu podceňovať všetko slovenské, asi okrem halušiek, a s obdivom vzhliadať k všetkému cudziemu bez ohľadu na to, či je to kvalitné alebo nie. Nevedno, prečo si niektorí ľudia myslia, že ak má jazyková škola lektorov zo zahraničia, musí byť predsa dobrá. Dokonca si aj priplatia nemalé peniaze za to, aby mali so zahraničným lektorom hodiny a niekedy bohužiaľ bývajú trpko sklamaní. Prečo?

Čítať ďalej...

Anglicky 2 x, 4 x alebo 10 x rýchlejšie?

Prinášame Vám niekoľko odborných poznámok ku Callanovej metóde, teda tej, ktorá hovorí, že sa naučíte jazyk až 4 x rýchlejšie. V Globe ju síce nepoužívame, ale v Čadci sa s ňou môžete predsa len stretnúť. V nasledujúcich riadkoch si prečítajte čím Vám môže prospieť a o čo Vás ochudobní...

Čítať ďalej...

Boli sme spolu na Evereste.

Horolezci vravia, že Everest je výzvou pre každého z nich. Každý jeden vraj chce zažiť ten pocit, keď prekoná prekážky tejto hory, jej neochotu pustiť človeka do svojho kráľovstva a keď konečne stojí na vrchole s pocitom víťazstva.

Čítať ďalej...